| Marycel a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu niste sfaturi.
Uitati care este problema, vreau sa imi cumpar un Iphone de 500 lei sa fie bun si sa arate bine, înainte sa il cumpar ce ar trebui sa stiu despre acest telefon, multi mi-au spus sa vorbesc cu vanzatorul sa îi stearga contul icould parca si cand vine la mine acasa sa il bag pe al meu, vreau detalii.

Răspuns Câştigător
| BigSmokeJunior a răspuns:

Salut! Vreau sa incep de a zice ca chestile care le-a zis Bratu_Andrew_2000 sunt corecte. Iphone nu iti da asa de multa accesibilitate la telefon din faptul ca ei zic ca au o securitata mai buna, dar in realitate, nu e foarte diferita in comparatie cu Samsung. Dar de data asta o sa iti recomand Iphone SE. Telefonul e din 2016, si pentu ce este, este un telefon foarte bun. In primul rand, are un pret mic si are un design interesant(dupa parerea mea) si este un telefon mic ca si dimensiune. Are un ecran mic(4 inchi) care am inteles ca nu te deranjaza, 2GB Ram care nu e deloc mult dar pentru uz zilnic e mai mult de chit okay. Camera nu asa de buna(12MP)dar daca faci o fotografie undeva unde se afla lumina camera isi face treaba. Camera frontala este groaznica(2MP) care este foarte putin! Poti sa il upgradezi la aproape cel mai recent update(ios 11.4) care este o caracteristică surprinzătoare. Bateria care o are(1624 mAh) este sub medium, DAR, Bateria este aproape mai buna decat la iphone 7( cu alte cuvinte Apple zice ca are o baterie de 3600mAh. La inceput baterie nu o sa se consume asa de repede doar casa recapete increderea ta ca bateria e buna, iar dupa aia o sa sescurga mult mai repede bateria). Pentru 2BG Ram, telefonul este foarte rapid, si de multe ori mai rapid de chit telefoanele noi. Probabil cea mai mare problema este ca telefoanele noi sunt prea mari si sunt greu de controlat doar cu o mana. Cu telefonul asta, nu o sa ai problema asta. Eu nu as avea mari asteptari mari la speaker. Nu se aud asa de clar si nici asa de tare. Si in ultimul rand, pentru gaming nu ti-l recomand, pentru ca are un ecran foarte mic, si de multe ori cand te joci jocuri, asta poate fi foarte frustrant. Mi-am facut o impresie foarte buna despre telefonul asta, si cum am zis pentru uz zilnic este un telefon foarte bun si ti-l recomand
Daca mai ai alte intrebari, contacteaza-ma

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sincer Iphone4 e depășit tare, mai pune ceva și ia-ți telefon nou (ex. Samsung j5, j3) Uite aici o comparație între cele trei să te decizi în cunoștință de cauză:

https://www.gsmarena.com/......mpare.php3

| Marycel explică (pentru sierra1):

Cred cã n-ai înteles mesajul, nu mã intereseazã celelalte mãrci.

| sierra1 a răspuns (pentru Marycel):

Sunt banii tăi, buzunarul tău. Doar ți-am oferit o sugestie. Dar observă cifrele: cumperi un mort

| gelu1970 a răspuns:

Detalii...ce prostii vorbești?
Ca unic detaliu e ca ești pe cale să iți cheltui 500 lei pe o castană.

| BigSmokeJunior a răspuns (pentru gelu1970):

In primul rand. De unde sti ca e castana? Si care e problema ta? Chiar sunt curioasă!

| BigSmokeJunior a răspuns (pentru gelu1970):

Puteai sa il ajuți pe bietul om in loc sa spui ca dai 500 de lei pe o castana!(ba da totusi, o castana? Nu puteai sa te gîndești la ceva mai prost? Macar sa fie treaba treaba)

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Daca vrei detalii despre iphone in general, pot spune ca este mai putin accesibil fata de alte telefoane. Este mai putin prietenos cu userul. De aia trebuie sa se stearga contul icloud pe care era conectat ca e posibil sa nu te lase sa intri in telefon. Plus ca toate datele ar fi fost stocate pe un icloud la care tu nu ai acces.

Parerea me despre Apple in general, nu este una foarte buna. Cu aceeasi bani, iti iei un Samsung mult mai accesibil si de multe ori cu mai multe functii pe el.

Dar asta este doar parerea mea. Deja vad ceva useri nervosi injurandu-ma in comentarii. Asta e viata laughing

| Marycel explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Sincer mi s-a luat de celelalte telefoane vreau ceva micut si bun gen iphone daca stii ce zic?

| PsyhoChild a răspuns (pentru Marycel):

Iphone 5 s este un telefon mic si il gasesti la mana a doua pe olx.eu am cumparat de acolo si imi merge in stare perfecta.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Marycel):

OK. In cateva ore ar trebui sa primesti un raspuns de la BigSmokeJunior. Se pricepe la telefoane.

| AlexisJohn17 a răspuns:

Salut în primul rand când cumperi un telefon sh trebuie sa verifici
Imeiul îl are în setări generale și te duci la Imei
2 : Uită-te sa nu fie codat pe vreo tara anume
3 : Verifica conexiunea la wifi, camera photo, fa 2 3 poze, intre timp uită-te cat la suta ai bateria și urmărește cu atente dacă îți tine.
Contul de icloud este foarte important deoarece, dacă nu îl ai nu poți folosi telefonul. Deci fa ți de acasă un cont de icloud, sa dea el resetare la fata locului și îl introduci pe al tău.
Uita te sa meargă și sonorul, touch ul și baga și o cartela și vezi dacă ia semnalul și suna de pe unul pe altul. Bafta!