| NietzscheDesteptSiNarcisistSunt a întrebat:

Vreau sa ma apuc de Vlogging. Nu prea stiu care e faza cu parteneriatul cu AdSense. Din cate am vazut mi-au acceptat cererea si mi-au activat contul. De aici sunt cam pierduta. Am 18 ani. Ar trebui sa imi fac un cont bancar? Tranzactiile sunt posibile si prin Western? Daca da, nu pot aparea probleme?

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu stiu daca sunt valabile prin Western, din cate stiu eu, sunt.
Dar nu-i mare lucru, joaca-te cu setarile si undeva o sa ti se ceara sa introduci contul bancar, ca sa ti se trimita banii.

Iti recomand sa iti faci un cont in banca. Poti solicita si cec, dar eu unul cand am fost la banca prin data cu un cec, au spus ca n-au vazut niciodata asa ceva, a trebuit sa ma duc la alta banca, si au putut aia sa-mi dea banii dupa 52 de zile, ca mi-au trimis cecul pe sa Sibiu.

Deci cel mai bine este prin cont bancar.

Dar stai linistita, daca abia incepi cu Vlogging-ul, o sa mai dureze destul pana faci bani pe YouTube, si chiar si atunci cand o sa faci, n-o sa fie cine stie ce, nu te gandii ca o sa faci mii si mii de euro happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da iti trebuie cont bancar, dar nu iti fa tu griji, o sa treaca mult si bine pana ai sa poti genera bani din yt

| AccountDeleted a răspuns:

Da se poate si prin Western Union. Eu am ales sa imi vina banii prin WU si mi-a trimis pe 22 a lunii si m-am dus sa ii iau a doua zi. adica pe 23. Nu vor aparea nici un fel de probleme.