| vladutt a întrebat:

Vreau sa stiu cum aflu daca am 64 bit sau 32 de bit si ce inseamna asta.Am Widows XP!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te aici (explicatii de la Microsoft) : http://windows.microsoft.com/......-questions

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra in Control Panel/System si vei gasi acolo System Type: etc

| vladutt explică (pentru Salontanul):

Nefolositor.Va rog alt raspuns.Concret Va rog.

| vladutt explică (pentru Salontanul):

Multumesc.

| Salontanul a răspuns (pentru vladutt):

Uita-te aici (explicatii de la Microsoft) : http://windows.microsoft.com/......-questions

| david4889 a răspuns:

1. Dai clic dreapta pe my copmuter si dam pe properties(proprietati).
2. va uitati daca apare undeva,, x64 edition`` daca nu apare atunci ruleaza pe 32 biti iar daca apare aveti 64 biti.

Termenii 32 de biți și 64 de biți se referă la modul în care procesorul unui computer (numit și CPU), tratează informațiile. Versiunea Windows pe 64 de biți gestionează volume de memorie cu acces aleator (RAM) mai eficient decât un sistem pe 32 de biți.