| AllexC a întrebat:

Vreau si eu o recomandare pentru o camera buna de facut poze artistice, pana la 200e asa.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ia-ti o pocket-camera seria "Sony Ciybershot". Face poze mult mai bune decat orice telefon!;)
Eu am o asemenea camera si fac poze excelente cu ea. E mic, se poate purta intr-un suport legat la cureaua de pantaloni si nu te incurca, e la indemana permanent.
Uite aici un asemenea model:
https://www.emag.ro/......DLMRVBBBM/
sau
https://www.emag.ro/....../DPPBWBBBM

| mihai69 a răspuns:

Camera de la telefon.
Nu de alta, dar un DSLR costă cel puțin de trei ori mai mult.

| johnnny123 a răspuns:

Nu camera face fotografii artistice, ci fotograful. Camera doar inregistreaza ceea ce fotograful a stabilit ca este o compozitie artistica.

La fel cum camera video nu face un film artistic, ci doar inregistreaza ceea ce au gandit regizorul, scenaristii, actorii, etc.

Daca ai "ochi" de fotograf, poti sa faci fotografii artistice si cu o camera de unica folosinta.