| SgU6 a întrebat:

Salut TPU,vreau un pc nou pentru gaming,de la cel vechi pot folosi doar dvd-rw care este sata, deci nu am nevoie de unul nou
Am un buget de 1.500 lei, rezolutia monitorului este de 1440x900, am mouse,tastatura,tot,imi trebuie doar unitatea
Vreau ceva pe piese,as face eu dar sunt cam praf, nu vreau pc-uri gata asamblate pentru ca sunt foarte slabe am auzit
Astept recomandari
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Iti recomand acest PC, daca poti face un mic efort de 100 lei
-Procesor destul de bun pentru orice joc
-Placa de baza ok
-4gb ram
-500gb hdd
-Placa video buna, pe rezolutia ta se descurca excelent
-Sursa de calitate
-Carcasa mare, spatioasa, frumoasa, posibilitati de WM ....tot ce vrei
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/711963/

| Me2 a răspuns:

Sau ceva cu quad core amd, dar cu o sursa si o carcasa mai slabute putin..., dar oricare varianta ai alege, se va descurca foarte bine in orice joc
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/711969/

| Gabi05 a răspuns:

Ai auzit bine, nu recomand procesorul pentium dual core g2030 sau x4-ul amd in cazul de fata, ci un procesor mai purnic, pentru ca pe rezolutia monitorului tau, el duce tot greul.

@nolimit nu a pus hdd.

Recomand asa
fx6300 foarte puternic pe rezolutia ta(el duce tot greul)
hd7750 1gb ddr5(ajunge pe rezolutia ta)
4gb ram
sursa+carcasa(va tine, mai ales ca hd7750 cosuma cat un neon, asta in full load)
hdd 500gb

Cadou:
Asambalre gratuita

http://www.mediadot.ro/wishlist/33152/

| Me2 a răspuns (pentru Gabi05):

Foarte buna recomandarea ta, daca erai putin mai atent ai fi vazut ca am pus si hdd laughing

| Gabi05 a răspuns (pentru Me2):

straight face,mda scuze nu am vazut.

@alpin sa iti mai dau o schemapentium dual core e cu vreo 10% mai slab ca un i3 care e mai mare sau egal cu x4 740k care e cu vreo 15% mai slab ca un fx6300.