| EAsiEo a întrebat:

Salut tuturor.
Ce placa video sa imi iau de 300 de lei?
Care e mai buna ati sau nvidia?
Pe ce slot sa imi iau?
pci expres x16 2.0
pci expres x16 2.1

Răspuns Câştigător
| MikeAlexis a răspuns:

Nu e diferenta mare intre 2.0 si 2.1. Recomand GeForce 440 ori de 512 mb ori de 1 GB subliniez ca placa video are memorie GDDR5. Daca nu ai un monitor de 19 inchi in sus nu te obosii sa cumperi placa de 1 GB ca nu vezi nici o diferenta.

2 răspunsuri:
| MikeAlexis a răspuns:

Nu ca apare sponsor, dar este recomandata. Au aparut multe jocuri care sunt optimizate pentru placile de la NVIDIA.

| SarpeAF a răspuns:

Astia cred ca e mai buna nVidia pentru ca apare ca sponsor la jocuri laughing da e mult mai buna Ati.
Iti recomand Radeon 4870 1gb gddr5 sau radeon hd 5750 sau mai mare, dar 4870 e mai mult decat te-astepti