| Lightdark a întrebat:

Salut tuturor, un laptop bun ceva recomandări aș dori? Am nevoie la niste proiecte ce nu le pot face pe telefon... buget între 1500 de lei și 2000, mulțumesc anticipat.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce fel de proiecte trebuie sa faci, in ce format?
Daca este nevoie doar de Office (Word, Excel, Powerpoint), atunci aproape orice laptop sau alt calculator (PC) este bun.

| Lightdark explică (pentru Bula):

Pai PPT și world in principiu doar de office dar desigur nu îl pot cumpăra doar pentru asta aș vrea să meargă și fluid pe internet și să pot lăsa deschise mai multe aplicații în fundal gen să utilizez să spunem și world și Google Chrome in același timp...

| Bula a răspuns (pentru Lightdark):

Pentru asa ceva, este mult suficient un laptop cu procesor Intel Dual Core Duo si 4Gb memorie RAM.
Daca montezi in el un SSD de 250-500Gb si instalezi un Linux Mint pe el, atunci totul este gata SUB 100 euro!
Trebuie doar sa te uiti putin la ofertele de pe OLX, din orasul tau - sau sa mergi si sa vorbesti la un service de laptop-uri.winking

| lpavel a răspuns:

Ceva mai performant numai folosit gasesti! Nou la pretul asta daca gasesti telefonul tau va fi mult mai performant decat acel laptop! Atunci se pune intrebarea: nu mai bine conectezi tel la un monitor sau tv si iti faci treaba asa?