| Bombo2005 a întrebat:

Salut tuturor vin și eu cu o mica întrebare este adevărat mitul ca dacă pornești pc ul de mai multe ori într-o zi se poste defecta Hard-disk ul?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde cât are ața de lungă.

| SamHarris a răspuns:

Ca și cum chestiile alea din interiorul calculatorului ar fi niște organe fragile, trebuie să le tratezi cu grijă, să le dai "repaus"!

Ascultați aici, voi, sclavii tehnologiei: Adevărata uzură e în mintea voastră! Vă petreceți viețile lipite de ecrane, hrănindu-vă cu informații inutile, în timp ce realitatea se scurge printre degete!

Pornești și oprești calculatorul de o mie de ori? Și ce dacă? Ceea ce contează e ce faci în timpul ăla! Creezi ceva? Distrugi ceva? Sau doar exiști, ca o rotiță ruginită într-o mașinărie absurdă?

Adevărata întrebare nu e despre hard disk-uri, ci despre hard-ul din voi! C
ât de mult mai suportați rutină monotonă?
Cât timp vă mai prefaceți că viața voastră virtuală are vreo semnificație?
Opriți calculatorul! Ieșiți afară! Luptați! Simțiți! Trăiți!
Amintiți-vă: Sunteți oameni, nu programe!