| 26Mihai a întrebat:

Un laptop sub 1000 de lei potrivit pentru editat de poze sau video-uri (Photoshop, lightroom, illustrator sau after effects). Va rog sa raspundeti daca aveti cunostinte. Mulțumesc!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai pune ceva! Ai si garantie 12 luni. http://bit.ly/35IDIbM
Sub 1000 dar are placa video integrata ceea ce il face sa nu fie prea bun: http://bit.ly/30aZ4gN

Bula
| Bula a răspuns:

Un laptop cu procesor Intel Dual Core Due si minim 4 Gb memorie RAM poate rula acele programe, sub Windows 7. Se pot gasi sub 1000 lei, second hand, de firma buna (Dell, HP).
La editare video va fi un pic mai lenes, daca introduci mai multe efecte deodata sau prelucrezi filme cu rezolutie mare. Trebuie doar sa ai rabdare.
Totusi, pentru asemenea lucrari este mai potrivit un PC, cu monitor de minim 19".

| danbnz a răspuns:

Inseamna ca nu stii cerintele minime de sistem pentru programele alea de ai bugetul asta minuscul.
La 1000 de lei nici second hand nu gasesti un sistem sa-ti duca "after effects".

| danutzu96 a răspuns:

SH cred ca e posibil. Ca nou... iei o porcarie de nici copii nu au ce face cu ea...

| 4ndr33y a răspuns:

La banii aia gasesti numai glume de procesoare ca Intel N4000 fara video dedicat. Doar ceva second hand te poate salva...

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Iti trebuie mai multi bani pentru asa ceva, mai bine pui încă 20 si iti este suficient