| Claudiu44 a întrebat:

Salut,un unchi de al meu a luat un pc de la niste rude.Inainte sa il ia i l-a testat i-a aratat ca merge toate bune.Cand a ajuns acasa m-a chemat sa il montez.Am bagat toate firele l-am pornit unitatea mergea dar cand dadeam sa aprind monitorul nu se intampla nimic.Am venit cu unitatea la mine acasa si am incercat la monitorul meu.Am pornit unitatea am dat sa aprind monitorul si nimic.Becul de la monitor licarea si zicea ca nu primeste semnal.Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| bogdanmarica a răspuns:

Pai si eu am patit la fel. in primul rand verifica cablul de la monitor...iar daca nici asa nu merge atunci desfa calculatorul si scoate.i placa video...adica aceea unde intra mufa de la monitor. O sa vezi foart clar unde intra mufa de la monitor in unitate si atunci o sa iti dai seama. Eu am un surub care o tine acolo. Scoateo afara sufl-o putin de praf iar apoi bag-o la loc si eu zic ca o sa iti mearga calculatorul.

| itsoft a răspuns:

Verifica daca din sursa mai pleaca o mufa alba cu patru gauri exact ca aceasta

http://i42.tinypic.com/16apb35.jpg

si si conecteazal pe placa de baza unde trebuie sa aiba to 4 locasuri albe. si va merge te asigur eu

uite aici si poza unde sa pui mufa aceea

http://i42.tinypic.com/219otjm.jpg