| xLexus a întrebat:

Salut, va intreb si eu cum pot afla ce Placa Audio am? am o placa externa dar nu-i stiu marca ca sa-i iau driver straight face si mno. daca ma puteti ajuta dau Funda happy

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Click dreapta pe My Computer, apoi Manage. Din lista din partea stanga, selectezi Device Manager. Si GATA!

| IonutAxi a răspuns:

Click dreapta pe desktop dai la properties => settings => advabced jos in dreapta si dupa dai la adapter. Si acolo scrie ce placa video ai si ce driver trebuie. Succes

| Chewbacca a răspuns:

Incearca cu Driver Magician poate reuseste sa ia singur driverul necesar sau alte programe care iau singure drivere si incearca si variantele care le-au scris ceilalti.

| xLexus explică (pentru Chewbacca):

Pai am luat odata cu Driver Magician si dupa aia am sters driver-u din greseala laughing si acum nu-mi mai apare pe Driver Magician thinking de ce? nu stiu

| lion112 a răspuns:

Sunt 2 modalitati :
1) Apasa pe Start>Run>scrie acolo DXDIAG>Si dai sound ^sus^ acolo poti afla absolut totul
2) Click dreapta pe My Computer pe desktop, Properties, alege Hardware, click Device Manager. In lista vei regasi placa ta de sunet.
Succes!