| SilentDark a întrebat:

Voi cate frame-uri pe secunda (fps) credeti ca se folosesc la filmele de animatie gen cele facute de la Disney sau Dreamworks?

Vreau sa stiu asta deoarece m-am apucat sa fac niste filmulete de animatie si vreau ca randarea sa fie cat mai buna.

Multumesc!

2 răspunsuri:
| JustinDaniel a răspuns:

Ei folosesc 32 fps - 40 fps!
Am vazut pe Youtube

| Lrc_Teodor_1996 a răspuns:

Nu este adevarat se folosesc 50-60 de fps-uri dovara. DE acea si calitatea este foare buna spre excelenta pentru o animatie care este rendabila. pentru inceput ai putea sa folosesti 40-50 de fps-uri ca sa vezi cum iti iese dar ei atat folosesc 50-60