| HtmL1998 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar boxe Logitech 5.1 X-530... As vrea sa stiu daca le pot connecta la pc(si am decat 3 canale (rosu, verde si albastru)... Cand dau la placa sunet zice ca e 5.1. Le pot konecta, ca sa stiu daca le cumpar. :d

4 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Poi, rosul este pentru microfon, verdele pentru audio si albastrul pentru intrare (cum ar fi TV-ul).

Poti sa-ti cumperi si cu 50 de lei o placa PCI cu 5 canale si in plus, placa onboard nici n-are amplificare prea buna. Bafta!winking
Si da, le poti conecta dar doar 2 canale si atunci il iei cam degeaba, gasesti si sisteme 2.1 foarte bune, eu am niste Microlaburi cu un subwoofer puternic si nu le-as schimba pe alt sistem, fie el 4.0 sau 5.1.

| KaPy2 a răspuns:

Poi iti va merge dar nu canta toti sateliti, iti cumperi si tu o placa audei de 5.1 cu 6 intrariwinking, eu am un subwoofer Logitech X-540 si a trebuit sa-mi cumpar alta palca audio si merge perfect, la ce pret e sistemu?, multa bafta!

| TestPetrut a răspuns:

Daca are mufa de 3.5 mm e perfect il pui pe verdewinking

| bObby123 a răspuns:

Din astea am si eu si la sistem am 3 mufe jack de 3.5
bagi rosu la rosu verde la verde si negreu la albastru si merge, bine placa mea audio are 6 iesiri dar merge si cu 3.
bft