| vali54 a întrebat:

Salut, vreau sa instalez windows xp home am o cheie de activare merge o introduc totul e ok dar cand se aprinde imi zice aveti 30 de zile pentru a activa windows si cheia aia nu e amea mi-a imprumutato un prieten ca sa pot sa instalez windows dar exista vreo metoda sa nu mai fiu obligat sa il activez? Parca era ceva trebuia sa sterg un fisier si nu mai eram obligat sa activez windows dar am uitat cum se numeste cine poate sa ma ajute?

2 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Pai. o cheie de Windows poate fi activata doar o data! Nu incurajez pirateria, dar cauta un activator pentru xp, parca DAZ se numea, il scoti pe ultimul si poate iti va merge.

| 800 a răspuns:

1. Dezarhiveaza

2. Du-te in C:/windows/system32 si redenumeste wgatray.exe si
wgalogon.dll in wgatray.exe.bak si wgalogon.dll.bak

3. Overwrite urmatoarele fisiere in folderul windows\system32
legitcheckcontrol.dll
wgalogon.dll
wgatray.exe

4. O sa te intrebe: Overwrite? ii dai Yes si ii dai un restart la calc.
funda?