| lafamiliaa a întrebat:

Salut Vreau sa-mi iau un calculator mai mult pentru gaming si multimedia si vreau sa-mi ziceti daca asta e cat de cat bun pentru asa ceva cei care se pricep mai bine. Mi-as lua laptot da nu prea imi perminte buzunarul :P Uite poza aici si specificatiile http://altex.ro/catalog/index.jsp?catalogId=61&categoryI d=1222&itemId=16820

2 răspunsuri:
| anotherchild a răspuns:

1. Un laptop de gamming trece de 5. 000 de lei.
2. Pc-ul din link nu este de gaming [in primul rand procesorul si apoi placa video - memorie ram mica - doar 2 gb - sigur e ddr2 - nu merita - ]. Un pc bun - ma refer doar la unitate - trece de 1. 800 de lei poate chiar mai mult.

| Username6 a răspuns:

Eu nu pot vedea ce pc ai gasit tu la altex, dar eu te sfatuiesc ca mai bine sa te duci la un magazin specializat de pc-uri si sa iti faci un pc din piese.la magazine din astea unde se vand si alte electonice si electrocasnice sunt mari sanse ca la un pc care pare ok sa fie piese la mana a doua sau sa nu aiba durata de viata mare.eu mi-am facut pc-ul din bucati, tot asa pentru gaming si multimedia si ma ajuns la pretul de 16 milioane lei vechi.