| Alinfddddd a întrebat:

Salut, vreau sa-mi iau un telefon de la abonament la Orange, in prețul abonamentului e inclus si pretul cartelei si telefonului pe luna respectiva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Abonamnetul nu contine cartela, odata ce vine factura lunara si tu o platesi lunar.
Iar telefoanul le poti cumpara separat (cu banii jos), sau il poti cumpara pe abonament (de 1 an, 2 ani sau 3 ani), platind in rate lunare o factura care contine atat datele/internetul consumate, convorbirile si evident rata la telefon.

| AdrianGht a răspuns:

Salutare! da este inclus si pretul abonamentului din cate stiu. Insa din pacate facand calculul pe perioada contractuala o sa iesi mult mai scump decat daca cumperi un telefon cu banii jos si platesti apoi o optiune la cartela.
Sunt pe www.pcgarage.ro telefoane ok la pret. De asemenea iti las un cod de reducere valabil pentru aproape orice comanda pe site: VU2AATJJ
codul se introduce inainte de finalizarea comenzii in sectiunea cosul meu apasand pe "Ai un voucher, cupon de reducere sau card cadou? Click aici sa-l introduci."

| Alinfddddd explică (pentru AdrianGht):

Aleg sa iau la abonament pentru ca nu am destui bani pentru ceva decent

| Alinfddddd explică:

De ex, iphone 15 pro la Orange abonamentul smart e 11e, deci am de plătit 11 euro/luna sau?