| VoicuStefanDaniel a întrebat:

Saluta're TPU. am si eu o intrebare, am niste ramii 2gb si inca unu asemanator (2gb). I-am bagat in pc merge n-am treaba, cand il opresc si il repornesc iar, nu se mai aprinde monitoru si nu inteleg de ce. prietenu meu mi-a zis ca e de la placa video placa mea este de 256 mb. si rami de 4gb deci s-ar putea sa fie din cauza asta? FUNDA cel mai bun raspuns app: am o placa videp nVIDIA ge force 9400 gt. Placa mea de baza are asa: sloturi: PCI 1 x PCI Express x16 slot
2 x PCI slots si ma gandeam sa bag o alta placa video.

Răspuns Câştigător
| Kizei a răspuns:

Baga placa video in slotul PCI-Express si incearca dupa.

2 răspunsuri:
| Sufletzelll a răspuns:

Posibil sa fie si de la rami, incearca sa schimbi rami intre ei, daca nici asa nu merge incearca cu cate unul pe rand

| JohnyMoga a răspuns:

Un calculator nu porneste fara rami nu se aprinde monitoru incearca cu o placuta mai intai si apoi incearc-o si pe cealalta si vezi daca merge poate s-a ars o placuta de rami si nu porneste pana no inlaturi si daca nau aceeasi frecventa iar nu merg cum trebuie