| hibridboy a întrebat:

Salutare am eu o intrebare vreau sa imi facu un pc si am urmatoarele piese:
-placa de baza
-dvd rom
-placa retea
-placa audio
-placa video doua sisteme de racire si o carcasa
ce piese mi-ar mai trebui sa fac un pc?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Iti mai trebuie un procesor combatibil cu soketul placii tale de baza si un cooler pentru racire.
Mai ai nevoie si de module de memorie Ram care la randul lor trebuiesc sa fie combatibile cu placa de baza.
Mai ai nevoie si de un Hdd sau eventual de un Ssd in functie de buget

| hibridboy explică (pentru panther2007):

Cooler de racire si procesor compatibil am
nu am sursa ram si hdd sau ssd

| hibridboy explică (pentru panther2007):

Am si un dvd rom
n-ai un hdd de vanzare?

| panther2007 a răspuns (pentru hibridboy):

Totul depinde si de bugetul ce il ai, de regula o sursa costa cam 50 de lei, un hdd costa cam 100 de lei(unu de cel putin 160gb) iar un modul de memorie costa cam 50 de lei desigur conteaza ce modul trebuie DDR2, DDR3, DDR. Oricum iti trebuiesc cam 250 de lei

| panther2007 a răspuns (pentru hibridboy):

Eu nu vand piese, daca esti din Bucuresti gasesti magazine ce vand si repara piese unu se afla pe la Gara de Nord

| hibridboy explică (pentru panther2007):

Uite ce placa de baza am eu dar nu stiu ce sursa sa ii iau de ce voltaj poate ma ajuti tu

| hibridboy explică (pentru panther2007):

Uite messu meu si numarul de tel:
id mess: claudiu2490
nr. tel. :0757395002

11 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Hard disk, procesor, sursa

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Iti mai trebuie-ram/sursa de curent/si windows! Succes!
funda?