| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat XAMPP-ul... dar e o problema, nu imi porneste apache.de de oare?straight face

11 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Ce eroare iti da... e posibil sa ai portul deja ocupat?

| anonim_4396 explică (pentru lastOne):

Asa ceva zicea...

| lastOne a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ce program il foloseste si opreste-l sau configureaza Apache-ul sa lucreze pe alt port decat pe 80

| anonim_4396 explică (pentru lastOne):

Da-mi te rog add pe mess la id ca si aici!

| lastOne a răspuns:

Te sfatuiesc sa folosesti WAMP (http://www.wampserver.com)in loc de XAMPP. Este mult mai usor de folosit si configurat.

| anonim_4396 explică (pentru lastOne):

Stiu...pe xampp am mai lucrat mai demult(sunt incepator)dar am cam uitat cum se lucra! ce versiune de wamp e mai buna?

| lastOne a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, e mult mai usor de configurat WAMP

| anonim_4396 explică (pentru lastOne):

Da dar sunt mai multe versiuni? stii cumva de unde pot scoate versiunea 5?

| lastOne a răspuns (pentru anonim_4396):

Foloseste ultima versiune, momentan WAMP e la versiunea 2.2C pe 32 sau 64 bit. In functie de varianta de Windows pe care o ai.

| anonim_4396 explică (pentru lastOne):

Pai am windows xp sp2...dar am niste tutoriale in care tipu avea wamp 5 straight face...si el configura pe acolo, am instalat wamp2. ceva nu mai stiu si nu ma descurcam sa-l configurez.da-mi te rog id-ul tau daca vrei sa imi faci cu teamviewer.te rog!

| Roll_Roly_1997 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine dati-mi add la skype:rolixuu97 sau id de mess:rolixuu11