| Catalina222 a întrebat:

Salutare. Am nevoie de ajutor! Calculatorul de masa(cu Windows 7) nu imi citeste micro SD de la aparatul foto: cind o introduc, nu se intimpla nimic, nici luminita nu se aprinde.Ce sa fac?

(deja am verificat: nu e "Lock")

5 răspunsuri:
| Kampion a răspuns:

Incerca sa il bagi la loc sau baga-l mai tare, si daca a ramas intepenit, desfa unitatea (spune-le parintilor). Funda

| gogυ a răspuns:

Baga in alta mufa cablul adaptorului sau adaptorul. Ai si in spatele calculatorului cateva mufe USB.

| alexanonimu a răspuns:

Ia si sufla oleaca micro SD-ul si portul pentru SD de la unitate poate are putin praf eu asa patesc cu sticu suflu si mergebig grin daca nici asa ia un ac si cardul are cateva tablite di cupru daca nu ma insel ia si le razuieste e posibil sa se fi depus cv calcar pe ele si nu mai face contact

| rico1991 a răspuns:

Incerca sa gasesti pe net un tutorial pentru aparatul tau sau uita-te la instructiunile de folosire,
este posibil sa ai nevoie de un program! consulta manualul aparatului sau pe situl producatorului

| frusi a răspuns:

Trebuie sati instalezi programul (memory technology driver) ca sa primeasca cardul happy