| popovicialexandru a întrebat:

Am o imprimanta HP deskjet 2050 iar de fiecare data cand vreau sa scot un eseu sau ceva de pe calculator imi apare sa aliniez imiprimanta de fiecare data(am alineato o data si toata imi apare ).Ce as putea sa fac sa nu-mi mai apara sa o aliniez de fiecare data cand scot ceva. Dau funda urgent va rog!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu ai aliniat-o cum trebuie, ca altfel nu mai cerea!

| dannyel86 a răspuns:

K0sti are dreptate. Cand alinierea nu se face dupa instructiunile producatorului, aceasta procedura se repeta de fiecare data. Asigura-te ca ai cerneala in cartuse si ca acestea functioneaza corespunzator (lasa cerneala pe hartie). Pe foaia de aliniere primesti si instructiunile despre cum trebuie sa asezi foaia pe spatiul de scanare si pe ce buton trebuie sa apesi pentru ca alinierea sa fie corecta si sa nu necesite o repetare a procesului.