| secret96 a întrebat:

Am o mica problema... Stiti ca la pc se pot face 2 conturi? Mi-am facut... doar ca sunt 2 feluri de logare :
- use the welcome screen
-use fast user switching

Eu il vreau pe primul, da nu pot sa bifez pentru ca imi spune : Client Services for NetWare has disabled the welcome screen and fast user switching. To restore these features, u must uninstall client services for netware.

Ce trebuie sa fac? Funda la cel mai bun si complex raspuns. Ms :*

1 răspuns:
| gki1980 a răspuns:

Deschizi control panel. apoi network connections. click dreapta pe LAN si dai la properties. unde scrie connection -debifezi Client Services for NetWare. daca Client Services for NetWare nu se vede, incearca altfel: deschizi control panel. apoi network connections. click dreapta pe LAN si dai la properties. selecteaza operatorul de net(rds, romtelecom, etc) si da install.asigura-te ca "client" e selectat si dai add. selecteza apoi "Client Service for Netware", click OK. da restart la calculator.

poti incerca si asa:
Start>Run> Regedit, click OK.
cauta sa ajungi aici:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
sterge GinaDLL din panoul din dreapta