| Micu_Sebastian_1983 a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare, ce ar trebui sa imbunatatesc in pc-ul asta? vreau sa va spun ca nu vreau sa il fac chiar racheta...
Componente:

512MB ATI Radeon HD 5400 Series
32-bit SP1
4.00GB Dual-Channel DDR2 @ 265MHz (4-4-4-12)
Intel Pentium D 805 2. 66GHz

m-ar interesa o parere a placi video? e buna? ar trebui sa o schimb?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pai astea cam toate ar trebui schimbate la mai bune dar placa video neaparat trebuie schimbata : e la pamant! big grin
Pune-ti o placa video cu memoria de minim 2 gb - o sa-ti mearga foarte multe jocuri!
Acum placa video te trage tare in jos...
Bafta!

2 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Este vechi si obosit. Singurul lucru care il poti face in cazul tau este sa iei alta placa video, mai mult nu se merita pentru ca investesti aiurea, dar, cel mai bine ar fi sa iti faci alt pc sau eventual sa iti iei alta placa de baza, procesor, placa video si rami, eventual poti pastra carcasa de o ai acum, sursa, hdd-ul si alte componente de le mai ai sa reduci din costuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa schimbi tot pc-ul ca e via de mama lui. daca esti mic, la 16 ani, munceste si tu o vara intreaga si cumparati ceva decent.