| ExelSenZor a întrebat:

Salutare am si eu o intrebare de ce dupa careve minute cand intru in cs metin2 sau alte jocuri merge cat merge dupa merge in reluare si se blocheza inainte nu facea asa mergea foarte bine pls care ma ajuta si pe mine am cautat pe net dar nimica va rog mult sa ma ajutati orice idee e lauta in calcul. Multumes mult!

5 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Curăţă coolerul, dă-i cu aspiratorul prin el, dar cu grijă.
Asigură-te că ai toate driverele instalate.
Asigură-te că nu ai viruşi, scanează întreg calculatorul cu Kaspersky, Avast sau Nod32.
Când joci, pune antivirusul pe "game mode" ca să nu consume din resurse.

Dă-ne detalii despre sistemul tău(ce placă video are şi de cât, ce procesor ai şi de cât, şi câţi rami ai).

| krysstal a răspuns:

Ce piese are pc-ul tau?

| herculis a răspuns:

Este din cauza procesorului, schimbal

| ExelSenZor explică:

Placa video radeon x550/700 256mb procesot amd 64 memorie 512mb placa de baza Asus hard de 90 kg, dani care cooler placa de baza sau video aa si am avg ca anti virus!

| ShiShkane a răspuns:

Ai lag, curata coolerul, dar sa nu atingi nimic, pentru ca daca atingi, s-a dus tot! Si cand joci, pune antivirusul pe stop, sau game mode!