| Sebyy23 a întrebat:

Salutare, am si eu o nelamurire eu am IP dinamic si nu reusesc sa imi creez un radio am incercat si cu no-ip si tot incerc de ceva timp il fac dupa tutorial degeaba.
Vreau sa imi raspundeti la cele 2 intrebari:
Ce IP trebuie sa am ca sa imi creez un radio?
Stiti un tutorial bun de facut radio?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Ideia cu Ip este ca trebuie sa fii propietarul postului nu? Ei asa esti indentificat de postul tau prin ip ce al ai.Ia legatura cu cei de unde ai net si la cererea ta iti vor aloca un ip static, sau daca ai modem vezi de poti seta tu si ca ip poti introduce chiar ip de pe care lucrezi acum si acel ip nu va mai fi alocat altcuiva, depinde insa de providerul de la care ai net.Succes si grija mare cu postul radio sa nu ai probleme cu licente si drept de difuzare asa numitul copyright, intra aici si vezi ce si cum.http://www.siguranta.ro/full/glosare_262_6.html SUCCES>

1 răspuns:
| Sebyy23 explică:

Eu acum am ip static este bun pentru radio? si mersi chiar nu stiam de copyright