| Cristi0123 a întrebat:

Salutare, am un EPSON l805 si de ceva timp nu imi mai scoate bine pozele, culorile nu ies bine, imi scoate pozele mai intunecate si cu tenta de albastru, culoarea gri o scoate mai mult verzui, stie cineva care ar fi problema? Mentionez ca am dat de multe ori pe curatate cap de printare, cineva mi-a zis ca trebuie calibrata dar nu stiu cum.

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cum stai cu acele culori?

| Cristi0123 explică (pentru Celcestietot):

Am schimbat toata cerneala din instalatie i-am dat spalare cerneala, am lasat 12 ore cum zice acolo si tot la fel merge, culoarea gri iese verzui mai mult si restul culorilor sunt spalacite

| Celcestietot a răspuns (pentru Cristi0123):

E important si daca ai luat niste culori calitative, cel putin pentru modelul acela de imprimanta.

| Cristi0123 explică (pentru Celcestietot):

Am luat de la amdigital, am vazut multa lume ca cumpara de la ei

| Celcestietot a răspuns (pentru Cristi0123):

Ai mai incercat pana acum de la ei sau este prima data?

| lpavel a răspuns:

Schimba cartusele!