| Dragosm19 a întrebat:

Salutare!
Am un laptop HP probook 470 g4 primit de la cineva
Problema e ca l-am primit fara ssd si fara rami
El nu dadea nici un semn sa pornească la apăsarea butonului cu încărcătorul pus (butonul se aprinde)
Am cumpărat rami noi, ssd am avut dintr un alt laptop, dar tot la fel, l am desfăcut, si am constatat ca nu are nici bateria. Credeți ca din cauză ca lipsește bateria el nu pornește? Nu as vrea sa mai bag bani in plus aiurea in el
In interior totul arata bine, nu au fost probleme cu apa sau sa miroase a ars sau altceva
Detalii de la cel de la care l am primit nu am si nu imi poate oferi, poveste lunga
Mulțumesc, dau funda!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Poate sa nu faca contact la mufa de incarcare.

| Dragosm19 explică (pentru Wr3nch):

Pai dacă nu ar face contact, de ce se aprinde butonul de pornire?