| adrianooo18 a întrebat:

Am urmatoarea problema : am un nokia 6303c steel care nu se mai aprindea, ramanea la logo-ul cu nokia. L-am dus la un service si mi l-au resoftat, vreau sa specific ca inainte aveam soft 9.10 si acum am 10.12. Asa toate bune si frumoase mergea perfect pana cand am stins telefonul nu conteaza motivul si cand l-am aprins nu mai aveam aplicatiile, temele, pozele, tonurile, marcajele telefonul acelea preinstalate de soft cele originale care sunt protejate si nu merg sterse. va rog ajutati-ma! multumesc anticipat! dau funda

1 răspuns:
| alecx4music a răspuns:

Pai dupa ce se face resoftarea, este necesar un restart, care face parte practic din aceasta resoftare. Probabil l-au resoftat, si nu l-au repornit... Ti l-au dat direct asa. In schimb cand l-ai oprit si l-ai pornit din nou, s-a terminat procesul de resoftare al telefonului -> ceea ce adus la stergerea aplicatiilor instalate si a celorlalte fisiere.
Nu ai cum sa recuperezi acele aplicatii sau fisiere daca asta este motivul, si altul nu vad care ar fi.
Dar inainte sa-l duci la resoftat banuiesc ca stiai ca asta o sa se intample si trebuia sa iti faci un back-up complet cu Nokia pc suite.
Bafta!