| vld_8037 a întrebat:

Salutarehappy
As avea o problema destul de grava!
Am intimpinat un virus cel putin asa cred... Nu imi mai mergeau unele comenzi Task Manager (CTRL+ALT+DEL) care da aceasta eroare "has been disabled by your administrator" si RegEdit. exe "Registry editing has been disabled by your administrator" posta
Vazand ca nu pot scapa nici cum de aseste erori.am decis sa formatez HDD-ul... dar fara nici un rezultat dupa formatarea totala a partitiilor si instalarea windowsului sa specific windowsul: XP Professional SP2
Tot acelasi rezultat aceleasi ERRORI
Va rog frumos cai care se pricep mai bine ajutati-ma cu cun sfat ceva...Multumesc!
Orice Sfat orice parere este bine venitabig grin
Si va rog sa ma scuzati daca nu amt la categoria corespunzatoarehappy

Răspuns Câştigător
| SergaTheBoy a răspuns:

Nu e infectatlaughing
pentru task manager fa asa:
1. Te duci start -> run si scrii iasa (mai bine dai copy/paste) :
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f
Pentru reg edit :
1. Intri start ->Run si scrii asa :
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f
bafta... Funda?big grin

3 răspunsuri:
| DjMariusFresh a răspuns:

Pai formateaza PARTITIILE PE RAND
SI PUNE-TI UN ANTIVIRUS
un BiFinder (scuze ca nu am scris cum trebuie, graba) e 60 de lei pe un an si il gasesti la orice magazin auchan (idem)
si daca nici asa nu merge e gata infectat hardul asa ca aruncal
funda!

| vld_8037 explică:

Se poate sa fie infectat hardul asa grav:O
in cat sa nu il mai pot folosi deloc?crying(crying(

| vld_8037 explică:

Tot nu merge deci...merge timp de 2-3 secunde dupa aia iarasi eroare