| Buflei_George_1996 a întrebat:

As vrea sa stiu cum se face un post de radio, pentru ca am urmat tutorialul de pe videotutorial.ro, dar s-a schimbat site-ul de pe care sa downloadez programele. Va rog spuneti-mi si mie o metoda mai noua dupa care sa fac un post de radio sau daca aveti sau stiti un post de radio care cauta DJ, am microfon bun si sunt glumet.

1 răspuns:
| supermdmario a răspuns:

Pasul 1.descarci sam broadcaster de aici:http://adf.ly/5smov
pasul 2:intri pe www.listen2myradio.com si-ti faci un cont.
pasul 3. pornesti servrul care ti-l dau ei.
pasul 4:configurezi sam broadcaster cu datele ce ti-le dau ei(adresa de stream, portul.precum si parola cu care te-ai inregistrat pe site)
ps:daca nu stii sa configurezi samul, lasa un mesaj si te caut eu.