| hillfingerr a întrebat:

Salutare.

Caut si eu o boxa cu anumite specificatii si nu prea gasesc.

- sa fie waterproof, o pun in baie pe tavan unde se face abur mult
- sa aiba slot de card
- sa poata fi legata direct la 220V
- cand primeste curent sa reia automat melodia pe care o canta de unde a ramas

Ideea este ca atunci cand aprind lumina in baie sa porneasca automat si muzica de unde a ramas.

Exista asa ceva oare?

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Vrei cam multe
slot de card si alimentare 220, nu prea cred ca sunt compatibile cu waterproof
asa ca daca nu iti raspunde nimeni (nimeni care vede intrebarea nu a mai cumparat asa ceva), te sfatuiesc sa dai telefon la un magazin cu multe, multe boxe (cum ar fi Emag) si sa vorbesti cu un specialist de acolo, ala macar ar trebui sa stie toate boxele pe care le au ei
sau incearca pe Amazon, nu stiu daca reusesti sa gasesti un specialist in vanzari care sa stie toate produsele, dar merita incercat!

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Nu exista, in primul rand daca este aburi Nu se recomanda cu slot de card sau curent 220v la aburi (se uzeaza piese). Din ce stiu este jbl boxe sunt rezistente la apa. Sunt cu bluetooth, au baterie in ele si nu pot porni odata cu lumina din baie

Bula
| Bula a răspuns:

1. Montarea unei prize electrice cu tensiune mai mare de 24V este INTERZISA in bai! Ca urmare, se eclude aceasta posibilitate

2. Difuzoarele au membrana de hartie, ca urmare se vor face ca branza de la aburi. Exista si difuzoare rezistente la umezeala, dar sunt mult mai scumpe, din cauza tehnologiei folosite

3. Pentru a relua o melodie de la un punct unde a ramas, ai nevoie de un player bazat pe un calculator de comanda, special programat si pentru a memora punctele de oprire

Avand in vedere cele de mai sus, cel mai bine este sa procedezi clasic: intrii sub dus si incepi sa canti si sa fluieri, dupa plac.
NU COSTA nici un ban, nu este periculos, nu se strica si-ti ridica moralul mult mai bine decat un amarat de player scump...