| anonim_4396 a întrebat:

Salutare cine imi poate da si mie niste informatii despre placile video mai exact despre agp pci si pci expres...dau funda...
Ps am nevoie oentru un atestat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai poti cauta pe google.
La sloturi te intereseaza arhitectura, frecvente, performanta, consum, fiabilitate, device-uri suportate si poti trage si o concluzie in incheiere.
Ti-l faci singur, e atestatul tau.

| Me2 a răspuns:

AGP - e vechi, foarte lent si suporta placi video foarte slabe in prezent
PCI-express - este "nou" ca sa spun asa, mai rapid, si suporta placi video cu performante foarte buna un exemplu ar fi nVIDIA gtx 690 4gb ddr5, sloturiile PCI-expres pot fi de mai multe feluri
PCI-express 1.0/2.1/2.0/3.0,chiar daca difera una de cealalta poti pune fara probleme o placa video pci-express 3.0 pe un slot 1.0 performantele sunt aceleasi

| Alin932010 a răspuns (pentru Me2):

Electro mersi de raspuns dar eu vreau sa fac un referat si vroiam sa scriu despre placile video!