| razvanadriann a întrebat:

Salutare cine ma poate ajuta ...am o problema cu pc-ul de mai mult timp;
de obicei la jocurile puternice cu cerinte prea mari pc-ul incepe sa bazaie am fost cu el la un specialist si mi-a spus ca este un semnal de alarma cand
placa video se incinge prea tare iar ventilatorul nu mai face fata; aceasta problema mi-a aparut la NFS Undercover si GTA IV...nu stie cineva cum ar trebuie sa fac sa scap de ea? sau cum so scot?
P. S : i-am mai atasat un ventilator placii video

Răspuns Câştigător
| iulyan a răspuns:

Pai chestia ar fi ca daca vrei sa joci jocuri puternice ar trebui sa iti schimbi placa video...si eu am avut un Asus Nvidia GF9600GT 512MB DDR3 si imi mergea bine dar cand ma jucam ceva mai mare (joc) incepea sa se incinga desi ventilatorul era deja la 100%. am pus inca un ventilator si am schimbat carcasa cu una de la thermaltake care avea striatii pe panoul de langa ventilator si tot nimicstraight face. atuni mi-am schimbat placa grafica cu un Sapphire HD5850 VaporX 1GB GDDR5 si iti zic.ma joc la rezolutie maxima (1280x1024) la high quality si ventilatorul placii video este de numai 38% :-o...deci iti zic. daca esti in cautare de senzatii tari mai bine inveseti ceva si nu mai ai treabawinking