| vulcan86 a întrebat:

Salutare dragi utilizatori! Am vazut candva, undeva un tutorial cum sa faci setarile la router cu un program special ca sa ai netul mai bun, se vorbea ceva de benzi suprapuse, etc. Sunt singur pe un router cu un laptop si un telefon, atat, dar seara si la sfarsit de saptamana cand toata lumea din cladire este acasa atunci e catastrofa, nu mai imi merge netul nici daca ma rog la el! Care ar fi solutia sa pot scapa de problema asta?

Răspuns Câştigător
| Rommeo a răspuns:

Daca este vorba de wi-fi e posibil sa trebuiasca sa schimbi canalul de retea. Uite un articol aici pe tema asta.
https://romicaprihor.blogspot.ro/......wi-fi.html

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Solutia ceea mai buna: faci reclamatie la providerul tau de internet.
Daca ei nu rezolva problema, treci la un alt provider.

Prin "programe minune" nu poti corecta ceea ce nu este, adica viteza retelei.