| starsall82 a întrebat:

Salutare. Eu am windows xp si atunci cand vreau sa downloadez orice fel de net framework, pur si simplu, nu merge. Adica il downloadez in pc, si apoi cand dau pe el sa se instaleze, imi spune ca nu poate downloadata resursele necesare..., cineva care stie intr-adevar, crede ca ma poate ajuta, as aprecia enorm. Multumesc

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

.net framework de la o anumita varianta in sus nu mai merge pe windows xp. Daca iti permit resursele calculatorului treci la windows 7.

1 răspuns:
| itexpert a răspuns:

Interesant,asta nu prea are voie sa se intample.in primul rand asigura-te ca ai instalat xp sp3, daca nu, fa cd cu sp3 si instaleaza.pe urma foloseste ca download de frameworkuri pagina oficiala Microsoft

http://download.microsoft.com/......_setup.exe
asta e framework 4, el le are deja integrate frameworkurile anterioare