| BrielNar a întrebat:

Fiind incepator in acest domeniu, as vrea sa aflu detaliile necesare unui sistem de racire pe baza lichida pentru un sistem pc. As vrea sa stiu de ce este nevoie pentru a putea incepe o instalare si lucrurile esentiale si folostioare in acest domeniu in asa fel incat sa nu ruinez sistemul pe care il am. Eu unul stiu ca este nevoie de : o pompa ( pentru pomparea lichidului), un rezervor, tuburi, un radiator, unul sau mai multe waterblocks si cateva ventilatoare pentru radiator.

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Daca nu faci overclock nu ai nevoie de un sitem de racire pe apa
http://www.pcgarage.ro/coolere/filtre/general-tip-racire-lichid/
Sunt destul de simplu de montat ai tot ce iti trebuie in pachet

| BrielNar explică (pentru SouLIce):

Ma gandeam la asa ceva doar ca din cate am citit un cooler cu racire pe aer la 200 lei nu face mare diferenta cu unul pe lichid la 400.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Si ma rog, la ce ai nevoie tu de racire pe apa? Vrei sa arati ca esti smecher ca 95% din cei care vor asta?

| BrielNar explică (pentru sltlp):

Nu chiar. As putea spune ca vreau asa ceva pentru ca : multe ventilatoare in carcasa = zgomot prea mare. Desing. loc in carcasa si rezultate mai bune.