| Sawarekh a întrebat:

Salutare, in momentul de fata am invatat HTML si CSS la un nivel avansat.

Acum sunt in ultima etapa, si anume, invat cel mai dificil limbaj: JAVASCRIPT.

Eu in general, prin practica invat cel mai bine.
Imi puteti recomanda o modalitate, de a intelege cat mai bine acest limbaj de la 0?

Problema este ca nu prea gasesc o sursa in care sa fie explicat cum se implementeaza limbajul, tot ce gasesc, este explicatia teoretica cu variabile,constante,let, etc.
Eu am nevoie sa invat pe cale logica, cum am invatat si HTML si CSS.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Html și CSS nu sunt limbaje de programare de aia a fost simplu și logic cum zici tu.

JavaScript e un limbaj de programare și trebuie să înțelegi prima data conceptele de programare exact cum ți se explică în ce găsești tu cu variable, cu constante etc etc.