| Robert_Florin_1993_Y6LI a întrebat:

Salutare, vin și eu cu o problemă legată de un procesor.
De curând am cumpărat un procesor modelul Ryzen 9 5900x, am trecut de la ryzen 5 3600. Problema e că procesorul nu îmi lucrează la capacitatea lui optimă, o să atasez o poză, configurația e placa de bază MSI x570 unify rami 32gb frz 3200, placa video rx 6650xt, precizez că nu am umblat la bios decât sa setez profilul la rami.
Ați putea să imi dati si mie o soluție? Mulțumesc.
https://imgur.com/a/6mlXZ7b

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Posibil să fie nevoie de o altă versiune de bios.
Producătorul plăcii de bază trebuie să explice lucrul acesta pe site-ul său.