| alex123456 a întrebat:

Salutare la toti membri TPU am si eu o intrebare despre Systemul de operare Mac Os x Lion vreau sa-l fac intr-o masina virtuala dar este o singura problema, daca eu la calculatorul meu am placa video ati radeon hd 6790 1 gb exista driver pentru mac adica stiu ca nu exista pentru mac mac os x, dar pentru masina virtuala?
am vazut ca pe situl ati era o chestie cu vmware sau ceva de genu acolo nu pot sa iau un driver pentru mac in masina virtuala
Mentionez ca am windows 7 Home Premium X64

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

In teorie merge. easy bcd are variante pentru a fixa probelemele de pe radeon. desi dac e masinarie virtuala, nu o va detecta nativ(placa video)

1 răspuns:
| Meheツ a răspuns:

Si eu m-am confruntat cu aceeasi problema, ia mac-urile direct cu drivere ca sa nu ai probleme la masina virtuala ca, atunci cand le montezi verifica automat daca are driver necesar.