| Andb a întrebat:

Salutare! Mi-am luat iphone 15 pro acum 7-8 luni si am sanatatea la baterie 97, sunt interesat cat tine garantia la altex si daca pot schimba bateria pe garantie…

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

97% e foarte, foarte bine. N-ai de ce s-o schimbi. Bateria se uzeaza si nu cred ca ai mai mult de 6 luni garantie pe baterie (intra la consumabile).

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se știe bine că bateriile de iPhone se duc rapid, nu e o chestie de garanție asta.

| darrio2007 a răspuns:

Tu ai vrea ca după 8 luni sa ai bateria 100%?
Fiind telefon nou, in mod sigur ai stat mult pe el.
Bateria nu se schimba decat daca are defect din fabricatie.

| johnnny123 a răspuns:

Garanția acoperă defecte, nu uzura normală a dispozitivului.