| ANONYMBOSS293 a întrebat:

Salutare. Mi-am luat un laptop Lenovo g50-80, am instalat windowsul si driverele si dupa imi apare blue screen error bccode 116 in windows si isi da restart si apare iara. Am instalat toate windowsurile pe rand si tot apare la fiecare. Din cate am observat, daca nu instalez driverul de la Intel hd graphics nu apare, dar dupa ce-l instalez apare si isi da restart.

Am incercat tot felul de metode de pe internet si youtube si nu au functionat.

Este vreo setare in bios sau ceva de genul?

Va rog mult help me!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ai instalat un driver necompatibil, exceptie faptul ca laptopul poate avea ceva defect. insa ar fi primul Lenovo din generatia asta ce are defect de fabrica.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trimite-l in reparatie.