| cascadorys a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie cum pun un text peste o imagine in HTML? Imaginea nu e background-ul ci pur si simplu un gif... Aveti idee? Eu stiam tag-ul, dar acum nu mai dau de el...

4 răspunsuri:
| titusfresj a răspuns:

Text over an image!
Just text.

Text over an image!
Just text.

asta sper sa te ajute...io in locul tau mai bine editam poza in photoshop spre exemplu.nu era mai usor?

Abh
| Abh a răspuns:

Nu poti face ce vrei tu. imaginea si textul sunt doua obiecte diferite pe care nu le poti suprapune.
ce poti face e sa pui acel gif ca background intr-un nou div cu aceeasi dimensiune, iar apoi pui simplu text.

da-mi un pm daca nu te descurci.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Downloadeaza web page maker ia o poza la intamplare si pune-o in el dupa aia scrie un text peste...salveaza site-u si analizeaza sursatongue