| edeidinio a întrebat:

Salutare! Stau la sat și mi-am schimbat abonamentul de internet fix de la digi, mi-am pus de la 100mbs la 500/940mbps (depinde care e in zona mea) direct din aplicatia lor acum cateva ore.
In aplicatie imi apare ca am deja abonamentul ala, dar nu s-a schimbat viteza de internet.
Trebuie sa vină ei sa faca ceva sau?
Am un router care prinde pe 2. 4ghz 300mbs și pe 5ghz prinde 867mbps, dar tot 90-95mbps imi dă în teste.
Am și resetat routerul, l am repornit, tot la fel e, plus ca toate sunt date la maxim pe el ca sa prinda viteza maximă.
Cat timp trebuie sa astept, oare?
Dau fundă!

1 răspuns:
| Whitte a răspuns:

Si cei de la DIGI trebuie sa faca ceva la ei, nu numai tu in aplicatie.
Suna la ei daca nu poti merge la o casierie de-a lor si vei lamuri situatia. Ai numarul pe contract.