| mrxmihaix a întrebat:

Am cumparat in urma cu 6 luni un laptop Lenovo g50-30 de la Altex si s.a prapadit hdd-ul.
intrebarea mea ar fii, tinand cont ca e in garantie as putea sa dau o diferenta de bani si sa.mi iau altu?
Dau fundita promit!
Multumesc mult!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu. Hdd-urile se schimba in 10 minute, deci o sa il repare.

| DeyCj a răspuns:

Nu prea cred.Și Altex-ul la fel ca orice magazin de genu repară produsele nu le schimbă. Succes

| Ionait a răspuns:

Alt HDD sau alt laptop? HDD-ul ti-l schimba ei gratis daca nu e CID. Alt laptop nu stiu daca poti lua. O sa ai bataie de cap cu manager-ul regional pentru asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu asa functioneaza garantia. Garantie iti repara produsul sau in inlocuieste cu unul identic daca e cazul.

| Jipa95 a răspuns:

Du-l la garantie, ce parere ai ca poti cumpara un produs si dupa cateva luni iti poti lua banii inapoi pe el + diferenta pentru alt laptop?

| mrxmihaix explică (pentru Jipa95):

Nu. dar sa mai dau diferenta si sa-mi iau alt laptop. eu asta as vrea. asta are doar 2 gb ram si merge greu. si sa mai dau o diferenta de 300-400 lei pentru altu'