| ngen a întrebat:

Am nevoie e ajutor! Mi-am schimbat recent windows-ul si nu pot sa downloadez unele programe (install-ul mi se opreste la 99%). Am citit pe internet si am aflat ca nu sunt singurul cu aceasta problema. Mi-am reinstalat si o versiune originala, am dezactivat si firewall-ul si degeaba. Daca incerc sa descarc muzica/jocuri/filme nu-i nici o problema dar atunci cand vreau sa descarc un program sau sa fac update la ceva (ex: Chrome, FlashPlayar - si de pe site-urile lor si din alte parti) mi se opreste cum am spus la 99%. De la ce este?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un virus in sistem.Chiar daca reinstalezi windows-ul, virusul ramane, lasa urme. Deci dupa ce instalezi un windows, prima manevra e sa scanezi calculatorul cu un antivirus.Nu e tarziu nici acum sa scanezi cu un antivirus. oriicare. E bine sa ai mai multe antivirusuri,si le instalezi pe rand, ce nu gaseste unul gaseste altull pana il sterge. Deci, cauta un antivirus si scaneaza cu el. Virusul opreste download-ul. Poti incerca de asemenea sa descarci de pe explorer, ei au securitate mai buna, succes.

| ngen explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! De la virusi era. Am instalat un antivirus bun si totul este ok acum!

1 răspuns: