| FlyingSoul a întrebat:

Am nevoie pentru un proiect personal de tablouri bidimensionale (matrici). Problema este ca la liceu la mine inca nu le invatam acest an. Stiu tablourile unidimensinale (vectori). Am nevoie de modul de declrare a unei mtrici, cum se citeste si afiseaza o matrice intreaga folosind structura "for", cum se notaza "adresa" unui punct. Multumiri anticipate.

Răspuns Câştigător
| dienuta1990 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Matrice_%28matematic%C4%83%29
Sper sa fie ceea ce tu cauti. Daca ti-au fost bune informatiile ma bucur pentru tine si mult succes pe viitor.

| FlyingSoul explică (pentru dienuta1990):

Am rezolvat problema de mult. Am primit un curs pe net de la un prieten. Dar meriti funda. Ca te-ai indurat totusi sa ajuti. Multumesc.

1 răspuns: