| andreisoci a întrebat:

..am o intrebare, daca stau prea mult la calculator, se poate sa imi moara procesoru sau placa video sau rami sau mai stiu eu ce?

8 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu. Acum depinde ce inseamna mult.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Nu. Poti sa-l ti deschis 24 ore pe zi 7 zile pe saptamana deschis, nu o sa pateasca nimic. Gandeste-te la serverele care tin acest site web online, crezi ca ele dorm vreodata? Nu, dar dupa un an se schimba fiindca se uzeaza. La o temperatura si voltaj adecvate ti-ai putea tine PC-ul deschis non-stop happy

| AlinaaAli a răspuns:

Calculatorul meu merge aproape non-stop si nu pateste nimic! numai noaptea ii mai inchid monitoru' in rest oh go on, cam o data la 2-3 saptamani il mai inchid de tot cand plec in sat sau nu merg acasa cateva zile! si asta de vreo 2 ani,si nu are nimic! intr-adevar mi-a pus prietenul meu ceva la el,mai mult decat trebuie,ceva pentru aerisit, sau nu stiu exact, ca nu ma pricep!tongue

| ochiverzi91 a răspuns:

Eu am tinut timp de 2 ani de zile si ceva calculatorul deschis non-sop (cand eram la scoala, acasa, cand dormeam) si mi s-a ars procesorul...dar 2 ani e ceva. Acuma depinde si de coolerul pe care il ai (care raceste procesorul si toate cele) Bafta!

| Aq_Munteanu_1996 a răspuns:

Teoretic Nu. Daca ai un procesor foarte bun sau bun Nuti fa griji

| andreisoci explică:

Pai am processor AMD Sempron Processor Le-1250 de 2.21 Ghz

| andreisoci explică:

In jur de 5-6 ore stau si am procesor AMD Sempron Processor LE-1250 de 2.21 Ghz

| aly300 a răspuns:

Nu daca ai cooler bun