| PkMc a întrebat:

Am o problema la calculator.
L-am curatat de praf tot dar dupa ce l-am bagat iar in priza a inceput sa faca foarte mult zgomot ventilatorul de la placa de baza... nu stiu ce sa ii fac inainte sa il curat era foarte silentios dar plin de praf, mizerie. Acuma se raceste foarte bine dar face galagie ce pot sa ii fac? nu cred ca l-am descentrat pentru ca era fixat cu niste gume care m-am asigurat ca le-am fixat bine.

Răspuns Câştigător
| vali1985 a răspuns:

Cezar are dreptate.
Daca face tot la fel cel mai bine cumperi un ventilator nou.
Costa in jur de 30-40 de lei.

3 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Posibil ca ventilatorul sa atinga niste fire din unitate! Sau desfa unitatea, si apoi porneste-o si uitete atent care-i problema la ventilator.

| Vld_Vlady_1994 a răspuns:

Parerea mea este ca poate ar fi bine sa il duci la un specialist in domeniu, si el sigur te va ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Atunci când ai curățat calculatorul ai avut grija ca din neatenție să se atingă firele între ele sau ceva? O zi plăcută!