| Tataran_Sebastian_1998 a întrebat:

Salutare TPU,am si eu nevoie de niste site-uri.
Site-uri de carti romanesti care se pot downloada,sa fie in format.PDF si sa fie gratis.
Va rog sa scrieti cat mai multe site-uri stiti ca merg si a-ti downloadat si dvs, pentru ca si eu am cautat vreo 10 pagini la google si nu am gasit site-uri bune, numai vreo 2 care chiar mi-au dat niste titluri de carti foarte bune si care ulterior le-am downloadat.

Răspuns Câştigător
| sickoffallthings a răspuns:

Ba este dar trebuie sa incarci tu un document de exemplu un proiect ceva.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a plăcut: http://cartilecopilarieimele.wordpress.com/ Găsești cărți vechi, dar de suflet. Cărțile copilăriei... :)

| Tataran_Sebastian_1998 explică (pentru anonim_4396):

Aha multumesc dar eu as avea nevoie de site-uri unde gasesc romane, chiar cartile lui Ben Carson care cred eu ca ar fi un bun model de viata a multor tineri, deci ceva site cum am spus si mai sus+sa fie cu romane cu carti mai lungi mai de gandire asa mai de nivelul liceului...pentru ca am vazut ca sunt doar carti ce le citeam prin clasele 1-4.
Multumesc frumos oricum!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tataran_Sebastian_1998):

Ben Carson e super. Cel mai mult mi-a plăcut „Mâini înzestrate". Dar eu zic că adevăratele cărți merită să le ai tipărite. Problema cu aceste pdf-uri cred că e și drepturile de autor. E drept că ele apar pe Internet fie scanate, fie furnizate de la cei care lucrează la edituri, dar nu e prea corect. Autorul care a scris o carte bună merită să trăiască din vânzări. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tataran_Sebastian_1998):

E la limita legalului...

| Tataran_Sebastian_1998 explică (pentru anonim_4396):

Aha da stiu...normal ar fi sa se.plateeasca munca omului dar nahh traim in Romania iarnaici nai bani de o paine apoi pentru atii cumpara carti filme s.a.m.d

| sickoffallthings a răspuns:

Pai eu de obicei imi iau de pe scribd.com, dar mai intai trebuie sa iti faci cont sa incarci ceva si tu ca sa poti downloada fara cost.

| Tataran_Sebastian_1998 explică (pentru sickoffallthings):

Aha,deci sa inteleg ca nu e free

| Tataran_Sebastian_1998 explică (pentru sickoffallthings):

Deci daca incarc si eu o carte in format pdf am acces la mai multe carti?

| Tataran_Sebastian_1998 explică (pentru sickoffallthings):

Oke mersi, tu iei funda

| sickoffallthings a răspuns (pentru Tataran_Sebastian_1998):

Ba este dar trebuie sa incarci tu un document de exemplu un proiect ceva.

| disa a răspuns:

Http://apucaocarte.blogspot.ro
sunt in format epub dar ti le poti converti online. plus ca daca ai nev de o carte faci sugestii si s-ar putea ca bloggerita sa-ti faca rost de ea si sa o publice pe blog. Succes!

| aldaren a răspuns:

Carti gratuite gasesti si aici - http://vreau-gratis.blogspot.com/search/label/Carti