| mafiotulnumberone a întrebat:

Imi merge windows 7; cerintele mele: procesor 3.00 ghz CELERON, 512 placa video, 1GB RAM Memoria hard aproximativ 100 GB

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si unde e intrebarea?

| KodrutZ a răspuns:

Nu merge, sta. Ce te maninca sa pui W7 pe sistemul asta? Vrei ceva care sa arate frumos, baga un XUbuntu.

Răspuns utilizator avertizat
| Vi1rus a răspuns:

Poate sa mearga. dar nu asa de bine ca xp. incearca si vezi. Succes

| Vasile_Nelu_1985 a răspuns:

Cum s-a scris si mai sus al insstalezi numai pe ala de 32 de biti, dar reactia de ras e foarte mare o sa adormi pe calc uneori cand o procesorul o sa fie fortat de ram iar ce tine de hdd 20 de gb vor fi ocupati de win 7 - deci in concluzie xp-ul batran cum e se misca inca bine pe dispozitivele mai sensibile

| Alexx94 a răspuns:

Salut, de mers merge, dar nu te intelegi cu el, pentru ca merge foarte greu, depinde cat de nou sau cat de vechi este procesorul(prin asta spun tehnologia de fabricare, adica pe cati nanometrii este) iar 1GB de ram nu este de ajuns, trebuie cel putin 2GB ram sa mearga decent chiar daca in cerinte scrie ca merge pe 1GB, daca ai putea sa dai mai multe detalii despre procesor(adica ce model este) ti-as da un raspuns mai sigur, daca merge sau nu.

| Circu_Mircea_1989 a răspuns:

Astea sunt cerintele:
Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent